Workshop s Klárou Smolíkovou

          Ve středu 3. 5. 2022 k nám do školy zavítala úspěšná česká spisovatelka a autorka komiksů Klára Smolíková. Měla připravený dvouhodinový workshop pro žáky 8. třídy. Setkání s ní nám mělo přiblížit historii knih a jejich autorů.

          Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o Židech. Postava Mordechaj představuje pozoruhodné osudy Židů, kteří se usadili a žili v Čechách a na Moravě. Během programu žáci vypátrali, co měl na starosti obecní rabín, proč nosí židovští muži jarmulky a nechávají si narůst pejzy, jak to chodí v synagoze, či jak probíhá židovský pohřeb.

          Samotná Klára Smolíková je velmi zajímavá osobnost. Vyprávěla nám, že tráví hodně času v muzeu v Táboře, kde bydlí. Když psala příběh o koních, vydala se na cvičiště koní. Píše knihy pro děti i teenagery, ale i dospělí si přijdou na své.

                                                                                            Hana Pešková (asistent pedagoga)


Zobrazení: Alba | Podle data

Workshop s Klárou Smolíkovou


tisk Tisknout   ↑ Nahoru