Odchody na obědy:

• Po čtvrté (11:20) nebo páté (12:10) vyučovací hodině, podle rozvrhu každé třídy, odvádíme žáky do školní jídelny.
  • Ze školní jídelny odchází žáci domů nebo jsou ováděni do školy nejpozději ve 12:50.

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ NAVŠTĚVUJÍCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNU

Přihlášky:

• Dítě přihlašuje ke stravování jeho zákonný zástupce. Ke stravování se přijímají strávníci na základě vyplněné a zákonným zástupcem podepsané přihlášky, kterou žáci obdrží při zahájení nebo průběhu školního roku v kanceláři vedoucí ŠJ. Po přihlášení stravy obdrží žáci školy čip k odběru stravy na terminálu ve školní jídelně. Čip je zálohován částkou 100,- Kč a při ukončení školní docházky, bude tato částka po vrácení nepoškozeného čipu vrácena.

• Zákonní zástupci nezletilých žáků svým podpisem na přihlášce stvrzují, že byli seznámeni s Vnitřním řádem školní jídelny.

• Dle vyhlášky č. 107/ 2005 Sb. O školním stravování v platném znění jsou děti a žáci zařazováni do cenových kategorií podle věku :
  1. kategorie   2 -   6  let
  2. kategorie   7 -  10  let
  3. kategorie  11 - 14  let
  4. kategorie  15 a více let

• Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém daného věku dosáhnou. Za školní rok je považováno období od 1. září do 31. srpna následujícího roku.

Odhlašování obědů:

• Odhlašování obědů se provádí do 13:30 hodin minimálně 1 den předem. Strávníci se mohou odhlásit osobně, telefonicky u vedoucí školní jídelny, nebo přes webové stránky ZŠ Nová Říše. Pro přihlášení do portálu stravné -  odhlašování obědů – obdrží žáci přihlašovací jméno a heslo, které si vyzvednou u vedoucí školní jídelny.

• Nárok na dotované jídlo přísluší jen ve dnech školního vzdělávání. V době prázdnin, ředitelského volna nebo po dobu nemoci nelze obědy odebírat.

• V době nemoci má dítě nárok na oběd pouze první den nemoci. Na další dny je nutné obědy odhlásit.

• Neodhlášený oběd v 1. den nemoci je vydáván do přineseného jídlonosiče v době od 11,00 – 11,15 hodin ve vstupní chodbě kuchyně. Znečištěné jídlonosiče nebudou k výdeji stravy přijaty.

• Neodhlášená a nevyzvednutá strava propadá, strávník nemá nárok na náhradu neodebrané stravy.

• V případě ukončení stravování (ukončení školní docházky, přechod na jinou školu apod.) je nutné tuto skutečnost nahlásit vedoucí školní jídelny, která podá další informace (například o finančním vyrovnání, vrácení čipu atd.)

Placení stravného:

• Trvalým příkazem z různých peněžních ústavů.  Každý strávník, který chce takto platit si musí u vedoucí školní jídelny vyzvednout variabilní symbol a současně mu oznámí výši zálohy dle vybraného typu stravy a číslo účtu, na který bude platby provádět. Vyúčtování se provádí na konci školního roku pouze u žáků, kteří končí školní docházku.

• V hotovosti v kanceláři školní jídelny.

Cena stravného:

• Žáci MŠ      2  -  6  let       přesnídávka:     11,-  Kč ; svačina: 10,- Kč; oběd: 24,- Kč
  • Žáci MŠ      7  let              přesnídávka :     11,- Kč ; oběd: 28,- Kč; svačina :10,- Kč
  • Žáci ZŠ       7 – 10 let        oběd:  28,- Kč

11 – 14 let       oběd:  32,- Kč

15 a více let   oběd:  35,- Kč

• U všech stravovaných žáků je potřeba s novým školním rokem vyplnit přihlášku ke stravování a u dětí v MŠ uhradit 200,- korun za pitný režim na celý školní rok.

• Jakékoliv změny prosím oznamte ve ŠJ ( změna adresy, alergie, způsob platby, změna čísla účtu, přihlášky a odhlášky  obědů…).

Výdej stravy:

• 11,00 - 11,15  -  do jídlonosičů pouze 1. den nemoci

11,20 -13,00 - výdej pro žáky a zaměstnance školy dle rozpisu.

• Jídlo a nápoje se konzumují u stolu. Strávníci si nemohou odnášet z jídelny zbytky jídel s výjimkou ovoce a balených doplňků stravy.

• Pracovníci školní jídelny nenesou odpovědnost za tyto potraviny vynesené mimo objekt školní jídelny, týká se to především nezávadnosti daných pokrmů.

• Jídelní lístek je k dispozici na vývěskách školní jídelny, mateřské školy a na webových stránkách ZŠ Nová Říše.

• Vedoucí školní jídelny může změnit jídelníček v závislosti na dodávce potravin, havarijní situaci apod.

ČIP

• Při odevzdání vyplněné přihlášky na stravování v kanceláři ŠJ, obdrží žáci přihlašovací jméno a heslo, kterým bude možné přihlašovat nebo odhlašovat stravu přes webové stránky školy.

• Současně s přihlašovací mi údaji obdrží žák čip, který bude sloužit k výdeji stravy na terminálu umístěném ve školní jídelně.

• Čip je zálohován částkou 100,- Kč a po ukončení školní docházky je nutné nepoškozený čip vrátit zpět do jídelny a záloha mu bude vrácena.

• Čip na stravování nelze předat jiné osobě a jeho ztrátu je nutné ihned nahlásit.

Martina Drexlerová, vedoucí ŠJ