Výlet 4. a 5. třídy

V úterý 6. června se žáci 4. a 5. třídy vydali společně na školní výlet na hrad Landštejn a do města Slavonice.

Počasí v úterý ráno nevěstilo nic dobrého, spíše to vypadalo na déšť, ale nakonec jsme celý den měli úplně ideální počasí vhodné na celodenní výlet.

Nejprve naše autobusová jízda mířila na hrad Landštejn. S sebou jsme si vezli pracovní listy, které se týkaly historie hradu a které jsme postupně na základě zjišťovaných událostí řešili. Úkoly to byly zajímavé a obohatily nás o spoustu nových vědomostí o hradu.

Další naše cesta mířila do městečka Slavonice. Zde jsme se rozdělili.

4. třída vyrazila prohlédnout si podzemí a 5. třída vystoupala do výšin na věž. Potom jsme se  vyměnili.

V podzemí jsme se oblékli do pláštěnek a obuli do holínek a vyrazili na trasu dlouhou asi

130 m, která vedla pod slavonickým náměstím. Cesta to byla docela náročná, ale všichni jsme ji zvládli.

Při výstupu na věž jsme se trochu zadýchali, ale ty výhledy stály za to. Pohled do krajiny byl nádherný.

Na závěr našeho výletu jsme ještě zamířili podívat se, jak byla budována obrana našeho státu na jižní hranici před druhou světovou válkou. Prohlédli jsme si bunkry – tzv. řopíky i další obranné prvky - protipěchotní a protitankové překážky.

Domů jsme se vrátili veselí a spokojení. Výlet se nám opravdu vydařil.

Zapsala Jana Šimková a Jindřiška Šťastná

Výlet 4. a 5. třídy