Výlet 1. -5. třída - Roštejn

          V úterý 7. června jsme se vydali celý první stupeň na výlet na hrad Roštejn. Obloha od rána nevěstila nic dobrého a také hned chvilku potom, co jsme na hrad dorazili, se spustil poměrně silný déšť a trval celé dopoledne. Přesto nás počasí neodradilo a všichni jsme si to užili. Nejprve jsme shlédli pohádku, pak jsme byli na dvou trasách na prohlídce hradu. Ti menší si prohlédli 2 ochozy – Botanický sál a prostor herny „U zvídavé lišky“. Vyzkoušeli si, jaké je to být mravenci, poznali noční les a jeho obyvatele, čekaly na ně stopy zvěře a možnost dotknout se rohu, parohu nebo srsti zvířat.  Ti starší se vydali na historickou trasu, která je zavedla do různých historických období hradu a představila jim obraz života na loveckém sídle. Dozvěděli jsme se přitom spoustu nových informací. Dokonce jsme vystoupali i na věž hradu. Kromě toho jsme se mohli zapojit do výtvarných dílen nebo se podívat na ukázky výcviku malých psů.

          Bylo to příjemně strávené dopoledne, i když počasí nám nepřálo.

                                                                                   Učitelky 1. stupně


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet 1. - 5. třída


tisk Tisknout   ↑ Nahoru