Rekonstrukce tělocvičny

Vážení rodiče, žáci, kolegové a návštěvníci našich stránek,

s radostí Vám oznamujeme, že ke dni 2. 11. 2022 je ukončena rekonstrukce tělocvičny.

          Tělocvična byla vystavěna v roce 1974. Její stěny byly vyplněny skelnou vatou, která časem sesedla. Tím se stalo, že stěny u stropu byly prakticky duté. Právě těmito místy a starými okny unikalo nejvíce tepla. V zimním období zde bylo chladno. Tělocvična přestala splňovat také hlukové hygienické normy.

           Rekonstrukce začala v dubnu 2022, kdy zřizovatel školy městys Nová Říše předal staveniště firmě STAPROM CZ spol s r.o. Rekonstrukce zahrnula výměnu oken, u kterých se dá otevřít ventilace, zateplení střechy, stropu a stěn tělocvičny. Zároveň se zateplila přístavba u tělocvičny. Dále došlo k výměně osvětlení, zpevnění konstrukce a umístění únikových dveří z tělocvičny směrem na školní zahradu. V tělocvičně jsou umístěny čtyři větráky na dálkové ovládání, které zajistí potřebnou cirkulaci vzduchu.

 

 

          Jako při každé rekonstrukci staršího objektu jsme se i my potýkali s dalšími problémy. Mezi ně patřil zejména hlavní odpad z tělocvičny, který jsme museli na školním pozemku vykopat a vyměnit.

          V dalším období plánujeme rekonstrukci zázemí, zejména přilehlých WC.

          Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na rekonstrukci tělocvičny podíleli, jmenný seznam by byl skutečně dlouhý.

Děkujeme

Vojtěch Vrána, řš.


Zobrazení: Alba | Podle data

Rekonstrukce tělocvičny


tisk Tisknout   ↑ Nahoru