Projektový den mimo školu - VIDA Brno

V pátek 1. 10. navštívili žáci 8. a 9. ročníku Science centrum Vida v Brně. VIDA je zábavný vědecký park u brněnského výstaviště. Na ploše přes 6 200 m2 je umístěno přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým můžeme objevovat, jak funguje svět kolem nás. Expozice je rozdělena do několika tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět …

Po příjezdu si žáci nejdříve prohlédli expozici, potom následovala science show s názvem Detonátor. Odborníci jim předvedli, co vše může být výbušninou a co je jejím detonátorem. Další částí projektového dne byl program s názvem Světelná laboratoř. Program byl zaměřen na fyzikální a chemické reakce spojené se světlem. Žáci se dozvěděli, co je světlo. Měli možnost vyzkoušet si celou řadu světelných pokusů: rozzářili drcený cukr, zjistili, co se skrývá uvnitř svítící tyčinky, vyzkoušeli si namalovat obrázek pomocí baterky a laseru.

Doufáme, že jsme alespoň některé z žáků přesvědčili o tom, že poznávat přírodní zákonitosti není nuda, ale může to být i zábava.

                                                                                                                                          B. Nechvátalová


Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den mimo školu Vida Brno


tisk Tisknout   ↑ Nahoru