Projekt - Čteme dětem

Vážení rodiče, prarodiče, tety a strejdové,

u nás v mateřské škole se snažíme u dětí vzbudit a podpořit zájem o knihy a četbu. Je to jeden z mnoha způsobů, kterým rozvíjíme předčtenářskou gramotnost. V průběhu školního roku přečteme dětem více jak 250 nejrůznějších pohádek a příběhů nejenom před spaním. Aby čtení po obědě bylo pro děti zajímavější, připravili jsme pro vás projekt s názvem Čteme dětem. Kdo rád čte a měl by během poledne čas, může přijít od 20. 3. do 24. 3. 2023 k nám do školky a přečíst dětem pohádku. Děti jistě zaujme jiný přednes a dítě, ke kterému čtenář patří, bude mít ohromnou radost. A jakou pohádku vybrat? Pokud chcete, můžete si přinést vaši oblíbenou knížku z dětství nebo přečíst příběh z knížky, kterou ve třídě čteme na pokračování. Pokud se k nám chcete přidat, stačí se zapsat do tabulky v šatnách jednotlivých tříd.