Předvánoční Telč

V pátek 1. prosince se šestá třída vydala na exkurzi do Telče. Počasí bylo přímo pohádkové, už cestou jsme se naladili vánočně. Čekala nás prohlídka Státního zámku, a to byt posledních majitelů. Vše bylo vánočně nazdobeno, během komentované prohlídky vystoupily děti z folklorních souborů Kvítek a Kvíteček. Moc se nám tam líbilo, nasáli jsme atmosféru Vánoc.

Protože jsme měli čas, naše kroky zamířily do Telčského domu. Je to velký dům plný překvapení. Z krásného vkusného krámku jsme se dostali do podzemí a také do dvou velkých místností plných dětských her. Nejvíce však děti fascinovala obří autodráha na dálkové ovládání. Když si všichni všechno vyzkoušeli, nastal čas návratu. Byli jsme sice všichni dost zmrzlí, ale zážitky jsme měli pěkné.

Exkurze se vydařila.

Jana Plunderová