Poznej Kraj Vysočinu

Každý rok zástupci Kraje Vysočina pořádají pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií soutěž s názvem Poznej Vysočinu. Žáci mají možnost vyzkoušet si, jak dobře znají náš kraj, jeho historii, známé osobnosti, památky, průmysl, kulturu a samosprávu.

V letošním roce se soutěž konala v pátek 15. března v budově Kraje Vysočina. Před začátkem soutěže žáky přivítal hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Účast byla velká, do soutěže se letos přihlásilo 139 žáků. Každou školu mohli reprezentovat 2 žáci (jedna dívka a jeden chlapec). Za naši školu se soutěže zúčastnila Nikola Vyhlídalová (9. třída) a Adam Grulich (8. třída). Adam Grulich se umístil na 60. místě a Nikola Vyhlídalová se umístila na 85. místě. Věřím, že pro oba to byl hezký zážitek, na který budou rádi vzpomínat.

Děkuji Adamovi a Nikole za vzornou reprezentaci naší školy.

Bronislava Nechvátalová

Poznej Kraj Vysočinu