Poznej Kraj Vysočinu

V pátek 24. 3. 2023 se žáci naší školy zúčastnili regionální soutěže „Poznej Vysočinu“. Z každé školy byli do finálového kola vysláni chlapec a dívka – nejlepší řešitelé školního kola. Naši školu reprezentovali: Jan Drexler (9. třída) a Nikola Vyhlídalová (8. třída). Finálového kola se zúčastnilo 138 soutěžících. Čtyřicítka nejúspěšnějších řešitelů dostala pozvání na celodenní výlet do Prahy.

Ačkoliv se žáci naší školy neumístili mezi nejlepšími, určitě si ze soutěže odnesli zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Měli možnost navštívit budovu Kraje Vysočina a usednout do lavic, ve kterých zasedá zastupitelstvo kraje. Setkali se s hejtmanem kraje Vítězslavem Schrekem a dalšími členy rady kraje – Hanou Hajnovou, Pavlem Hájkem a zastupitelem Martinem Hyským. Pan hejtman je na soutěži přivítal, popřál jim hodně štěstí v soutěži, a dokonce jim osobně zahrál a zazpíval písničku Vysočina od Plavců.

Žákům děkuji za reprezentaci naší školy a těším se na další ročník soutěže „Poznej Vysočinu“.

Bronislava Nechvátalová

Poznej Kraj Vysočina