Okresní kolo zeměpisné olympiády

Dne 21. února jsme se zúčastnily okresního kola zeměpisné olympiády v DDM Jihlava. Do Jihlavy jsme jely linkovým autobusem. Hned ráno při cestě do Jihlavy nastaly komplikace, paní učitelka zapomněla jedné z nás vzít slíbený atlas. To byl docela velký problém, protože zeměpisná olympiáda bez atlasu – to nejde. Tento problém se naštěstí podařilo vyřešit. 😊

Hned po příchodu do DDM jsme se nahlásily a zasedly ke stolu. Olympiáda obsahovala tři části proložené přestávkami (práce s atlasem, teoretická část a praktická část). Vše jsme v pohodě zvládly a už jsme jenom netrpělivě čekaly na vyhlášení výsledků. Markéta Rychlá se umístila desátá, Natálie Petrová na třináctém místě a Kristýna Smetanová se umístila na patnáctém místě.

Před odjezdem z Jihlavy jsme se zastavily v City Parku na menší občerstvení a potom jsme se vydaly na zpáteční cestu.

Smetanová K., Petrová N., Rychlá M.

Děkuji žákyním za vzornou reprezentaci naší školy. Myslím si, že konkurence byla velká a děvčata dosáhla hezkých výsledků.

Bronislava Nechvátalová