Mléko do škol – ochutnávkový koš

Naše škola je zapojena do projektu „Mléko do škol“. Cílem tohoto projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Všichni žáci na 1. stupni základní školy dostávají několikrát měsíčně neochucené mléčné výrobky zdarma.

V rámci tohoto projektu si pro nás firma MADETA připravila doprovodné opatření – tvarohová ochutnávka, která byla plná různých typů, tvaroh odtučněný, tvaroh polotučný bez laktózy a tvaroh & jogurt bílý. Žáci si pochutnali, ochutnávku si moc užili a také se dozvěděli podrobnosti o mléčných výrobcích.

Ochutnávka byla pro žáky velice zajímavá. Okusili různé chutě tradičních i netradičních mléčných výrobků. Už se těšíme, co příště ochutnáme.

Lenka Němcová

Ovoce a mléko do škol