Minifotbal - Jihlava

V květnu a červnu se zúčastnila naše škola turnaje v minifotbalu, který se konal na hřišti ZŠ Rošického v Jihlavě. Reprezentovali nás mladší žáci ve složení: David Hricík, Richard Hricík, Matyáš Kolář, Oleksandr Melnyk, Štěpán Suchý, Jáchym Chadim, Jan Viktor Ježek, Václav Kazda, Filip Štěpán, Daniil Karasov a Tomáš Novotný.

Z okrskového kola jsme si odváželi postup do kola okresního, což byl obrovský úspěch. Kluci dokázali, že i z neznámé vesnické školy se dá vytěžit malý zázrak a v doopravdy tvrdé konkurenci si vydobyli postup mezi 6 nejlepších.

Okresní kolo bylo skutečně náročné, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Hned v úvodu turnaje jsme si totiž nešťastnou náhodou sami vyřadili našeho nejlepšího gólmana Davida Hricíka, který pak i s podvrtnutými prsty dohrál zápas na postu útočníka, a ještě dokázal vstřelit i 3 branky.  Dalším výborným útočníkem, který nám úspěšně zvedal skóre vstřelených gólů, byl Václav Kazda. Pochvala však patří všem klukům, bez kterých by to jednoduše nešlo.

V okresním kole jsme ukázali naši bojovnost a víru, že to nevzdáme, i přes náš počáteční handicap. Kluci sice nevyhráli, ale to nebylo podstatné. Důležité bylo, že se věnovali tomu, co je baví a že žádný zápas nevzdali, ač byla konkurence skutečně tvrdá. Navíc si uvědomili, že i v životě na ně bude číhat spousta proher, které budou muset překonat a zpracovat.

Děkuji jim za vzornou reprezentaci, včetně jejich chování, a budu se těšit na další příležitost s nimi reprezentovat školu.

Eva Havlíčková

Minifotbal - Jihlava