Lyžařský výcvik

V minulém týdnu se někteří žáci základní školy v Nové Říši zúčastnili lyžařského výcviku, který již tradičně probíhal ve ski areálu Čeřínek.

Žáci byli rozděleni do skupin podle svých schopností a začali se učit novým dovednostem. Cílem bylo umožnit žákům rozvíjet svou koordinaci a rovnováhu na sněhu, zlepšovat jejich techniku jízdy a rozšiřovat jejich znalosti o bezpečnosti na sjezdovkách.

Začátečníci se naučili správně se postavit na lyže a jak si správně udržet rovnováhu. Nejprve se věnovali jízdě v pluhu, kterou během celého týdne vylepšovali tak, aby na konci týdne zvládli sjet svah v paralelním postavení. Pokročilí žáci se věnovali vylepšování vlastní techniky. Část výuky byla také věnována zásadám bezpečné jízdy a chování na sjezdovce.

Výcvik nebyl jen o lyžování. Po každodenní lyžařské průpravě žáci trávili čas na Turistické chatě, kde měli možnost se s ostatními žáky pobavit a zlepšit své vzájemné vztahy.

Jakub Šimek

Lyžařský výcvik