Digitální panel

Koncem prosince 2021 se podařilo vybavit školu digitálním panelem. Rádi bychom Vás s touto skvělou pomůckou pro vyučování blíže seznámili.

Na první pohled se jedná o tablet o úhlopříčce 220cm. Jeho velikost je tedy skoro stejně veliká jako běžná tabule. Panel je hodně těžký, váží 70kg a je upevněn ke zdi speciálním držákem, který umožňuje jeho natočení do strany. Tím je zajištěno pohodlné sledování žákům celé třídy. Jeho rozlišení je 4k a obraz je skutečnou pastvou pro oči.

Panel je umístěn v učebně současné 3. třídy a již jeho uvedení do provozu bylo radostnou událostí nejen pro žáky, ale také pro vyučující, zejména pro třídní učitelku paní Veselou.

Panel se dá využít mnoha způsoby:

• Vyučující si může k němu připojit svůj laptop a využívat ho jako rozšířenou plochu. Tím pádem učitel ani žáci nemusí na začátku hodiny čekat, než se panel zprovozní a příprava učitele na hodinu je zobrazena přesně tak, jak byla připravena.
  • Panel má vlastní operační systém, což je skvělé, protože nepotřebujeme další počítač, který by ho ovládal. Jeho start je v řádu vteřin. Využít ho můžeme jako běžnou školní tabuli s tím rozdílem, že na něj nepíšeme křídou, ale pouhým prsem nebo speciálním perem, který vypadá jako běžná fixka. Díky jeho vysokému rozlišení jsou tahy prstem nebo perem jemné a nejsou vidět malé kostičky.
  • Panel nám může nahradit spoustu vyučovacích pomůcek jako rýsovací potřeby, notové osnovy, nástěnné tabule atd.
  • Využití najde také pro zpestření výuky formou her.

Krátké video z použití panelu při výuce: