Beseda s Jiřím Dědečkem

          V úterý 15. listopadu zavítal do naší školy český písničkář, básník, texteř, překladatel, spisovatel a autor četných rozhlasových a televizních pořadů, pan Jiří Dědeček. Ve škole navštívil šestou a sedmou třídu. V průběhu milého setkání Jiří Dědeček seznámil žáky se svým vztahem k literatuře a hudbě, podělil se o zkušenosti s překlady z francouzštiny a pohovořil o své funkci předsedy českého PEN klubu. Spisovatel nezapomněl také na své zážitky z dětství. Prokládal besedu i humornými písněmi, které sám napsal.  Jiří Dědeček také odpovídal na dotazy žáků. Na konci se opět s námi rozloučil písní. Na ukázku dětem pan Dědeček dovezl ukázat několik svých knih. Beseda byla opravdu velmi zajímavá a povedená.

Hana Prokopová


Zobrazení: Alba | Podle data

Beseda s Jiřím Dědečkem


tisk Tisknout   ↑ Nahoru