Afrika - Tomáš Kubeš

Ve středu 6. 3. 2024 k nám do školy přijel fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš. Pro žáky měl připravené poutavé vyprávění o svých cestách po Africe, které doplňoval zajímavými videi a fotografiemi.

Žáci měli možnost seznámit se s kulturou a životem Afričanů, s překrásnou přírodou, ale také s největšími problémy dnešní Afriky – hladem, chudobou, postavením žen ve společnosti, válečnými konflikty, negramotností, špatnou zdravotní péčí atd.

Přednáška se nám velmi líbila. Žáci 1. třídy dokonce panu Kubešovi po přednášce nakreslili obrázky s africkou tématikou.

Bronislava Nechvátalová

Afrika - Tomáš Kubeš