Jdi na obsah Jdi na menu
 

Školník - podzim, zima 2017

14. 12. 2017

       V letošním školním roce vychází nové číslo školního časopisu Školník, který zpracovali žáci 9. třídy. Dopomohla jim paní učitelka Petrů a graficky upravil pan učitel Šimek. Velice mile jsme byli všichni překvapeni jeho obsahem, kde na nás čekala smyšlená pohádka, která byla utvořena ze jmen zaměstnanců naší školy. Pobavil nás nejen tento nápad, zpracování, ale i samotný obsah. A kdo je autorem tohoto pohádkového díla? Je to Terezka Pátková a Terezka Zachová z 9. třídy. Děkujeme. Zde je samotná pohádka a v sekci Školní časopis je celé číslo, které si můžete přečíst a pobavit se.

                                                                                                   Hana Petrů zř.

Jak se vrána a cvrček vydali na procházku

 

Vrána a cvrček se rozhodli, že se vydají na turistický výlet do Vidlákova, aby si koupili vidle. A hned zrána vyrazila vrána a cvrček na cestu. Šli okolo skály s dlouhými spletenými mechovými porosty. A na té skále stál starý, ztrouchnivělý, malý habr, na kterém byl čermáček oválný.

V tu chvíli uslyšeli, jak šestnáctkrát zakukala kukačka. Už bylo 16 hodin! Zděsili se, že jim zavřou, a tak pospíchali do Vidlákova. Cestou uviděli, jak tesař Urban ková. Tuším ková vidle,” poznamenal cvrček. Najednou dostali veliký hlad. A dáme si ovar,” řekl cvrček. Nedaleko byla hospoda. Tak se tam šli najíst. Vařili tam jenom kopřivovou polívku v kotlíku s jíškou. Cvrčku to pojíš! Ková se zde též!” podotkla vrána. Cvrček si všiml, že v polívce plave pet růžové víčko. Tuším ekologicky závadné, ušili na nás habaďůru!” postěžovala si vrána. Takže ji vůbec nejedli. V hospodě hrála AM (agresivně metalová) popová skupina. Na tu hudbu tančila Miss masařka 2017. Nehybně seděli, protože nedokázali uvěřit tomu, že jsou ve stejné místnosti jako Miss. Došli si pro autogram a utíkali do obchodu.

V obchodě neměli žádné vidle, všechno měli vyprodané. Jediné, co jim zbylo, byla šála, u které bylo napsáno: šála ne do vánice. Tak si koupili alespoň tu šálu, aby tam nebyli úplně zbytečně a šli domů. Ne, že by nechvátali domů, už byli unavení. Doma si lehli do pelechu a hned usnuli. Konec byl šťastný a veselý! Takže to byla vlastně veselá pohádka!!!

 

Srandičky, srandičky, na to by vás člověk užil.smiley Děkuji deváťákům za vydání dalšího čísla školního časopisu, paní Haně Petrů za organizaci a Jakubu Šimkovi za technické zpracování.

Vrána Vojtěch, řš.

 

Školní časopis prosinec 17.pdf