Omezení Covid

Protivirová opatření školy aktualizováno 5. 10. 2020:

• Od 5. 10. 2020 do 18. 10. 2020 je z důvodu nařízení MŠMT omezena výuka hudební výchovy na obou stupních ZŠ (zákaz zpěvu) a na II. stupni je omezena výuka tělesné výchovy (zákaz cvičení, žáci chodí na procházky).

• Platí zákaz vstupu rodičů do budovy školy (také do vestibulu). Výjimku mají rodiče žáků 1. třídy, kterým bude umožněn vstup pouze 1. 9. 2020.

• Žákům bude před školou měřena teplota bezdotykovým teploměrem. V případě zjištění teploty vyšší než 37,3 stupňů, odchází žák do karanténní místnosti, kde čeká na vyzvednutí rodičů. Rodič navštíví lékaře, který rozhodne o dalším kroku.

• Žádáme Vás, abyste děti s respiračním onemocněním (rýma, kašel) raději do školy nepouštěli.

• Žáci si po vstupu do školy vydezinfikují ruce, jdou se převléct do šatny a odcházejí rovnou do svých tříd. Přespolní místnost je uzavřena.

• Po celou dobu vzdělávání platí pro žáky omezený pohyb po škole na svou třídu a WC.

• Roušky/štíty nosí všichni žáci II. stupně i zaměstnanci školy po celou dobu přítomnosti ve škole včetně výuky a družiny. Žáci I. stupně mohou mít roušky a štíty přes výuku sundané.

• Z družiny odchází žáci sami podle času, který bude uvedený na zápisovém lístku. Rodiče mohou čekat před školou.

• V letošním školním roce škola nebude pořádat školní akce, kde dochází ke kontaktu mezi třídami.

• Výuka zájmových kroužků je odložena na měsíc listopad, uvidíme, jak se celá situace vyvine. O nabídce kroužků budou žáci informováni ve středu 2. 9. 2020 na třídnických hodinách.

• Pro zlepšení komunikace mezi rodiči x žáky x učiteli jsme přistoupili k zavedení elektronických třídních knih a elektronických žákovských knížek. O celé situaci Vás budeme informovat a společně se elektronický systém naučíme využívat.