Jdi na obsah Jdi na menu
 

Betlém na Pražské hradě

13. 12. 2019

          Nedávno jsem dostali příležitost zúčastnit se soutěže o nejkrásnější betlém, která byla pro žáky ŽŠ i MŠ.

          S podporou pana ředitele jsme do toho tedy šli. Jasnou představu jsme neměli, ale nějak jsme začít museli, a tak jsme tvořili a vymýšleli sestavu betlému postupně. Děti jsou velmi kreativní a fantazii se meze nekladou, takže jsme děti nechaly, ať tvoří. Výsledek posuďte sami, ale očividně stál za to, když se nám, díky betlému, podařilo vyhrát takové umístění, které nás dostalo na Pražský hrad.

 

hrad.jpg

          

hrad-2.jpg

 

           Děti byly velmi nadšené a myslím, že si Prahu užily. Cestou do Prahy i z Prahy nás doprovázela hudba, zpěv i hry, o dobrou náladu tedy nebylo nouze.  V čele našeho výletu byl pan ředitel, který si své žáčky vedl k Pražskému hradu. Cestou jsme míjeli i svatou chýši Loreta a poslechli si zvonohru. S prohlídkou hradu jsme byli velmi spokojeni a nad zářivými lustry, které svým světlem až oslňovaly zrak, jsme jen tiše žasli.

           Také jsme viděli betlémy jiných vítězných škol. Ty se nám také líbily. Zjistili jsme, že způsobů je hned několik. Návrat se nám taktéž vydařil, vrátili jsme se včas, v pořádku a s novou životní zkušeností.

Eva Nehybová, Helena Spurná

 

         Celorepublikové soutěže O nejhezčí školní betlém se účastnilo 89 škol a 110 betlémů. Vítězem se stala škola na 1. - 10. místě. Mám velikou radost, že se našim žáčkům podařilo zvítězit a tím zviditelnit školu. Myslím si, že autoři betlému na tento výlet nikdy nezapomenou, bylo to moc hezké. Pražským hradem nás provázela dcera prezidenta České republiky paní Kateřina Zemanová, která věnovala žákům pamětní listy a knihy s autogramem. Rád bych poděkoval vychovatelkám Heleně Spurné a Evě Nehybové, že se do betlému s žáky pustily. Už se těším, kam pojedeme s žáky příště. smiley

Vojtěch Vrána, řš.

 

pameni-list.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Betlém na Pražské hradě