Jdi na obsah Jdi na menu
 

Září 2019 ve školce

22. 10. 2019

          Měsíc září byl především adaptační. Děti se seznámily s prostředím třídy i celou budovou mateřské školy, novými kamarády i s novými paními učitelkami. Učili jsme se respektovat dohodnutá pravidla, spolupracovat, šetrně zacházet s hračkami a pomůckami i brát ohled na potřeby druhých a rozdělit se o hračku. Neopomenuli jsme ani dodržování správných hygienických zásad. Protože nám počasí přálo, trávili jsme většinu času na zahradě mateřské školy, kde si děti hrály na pískovišti, dováděly na kolech, odrážedlech a tříkolkách. Nelenili jsme ani ve třídách. S dětmi jsme hodně vyráběli, tvořili, cvičili a také poznávali. Některé naše výrobky jsme poslali na výstavu s názvem Podzim očima dětí, která byla k vidění ve vestibulu ZUŠ v Telči.  Kromě krásného počasí přineslo září i bohatou úrodu ovoce a děti z Motýlkové třídy upekly lahodný štrúdl. Společně s Novoříšským kulturním spolkem NOKUS jsme připravili pro děti a jejich rodiče drakiádu s dračí stezkou. Naši předškoláci změřili své síly s prvňáčky a společně soutěžili ve skoku do dálky, v běhu na 60 metrů a v hodu míčkem. Všechny děti sportovaly s nadšením a v duchu fair play.  Naši mateřskou školu navštívil kouzelník a žonglér se svou zábavnou show a dětem se jeho umění velmi líbilo.

Kateřina Hlaváčová

 

Náhledy fotografií ze složky Září 2019 v MŠ