Jdi na obsah Jdi na menu
 

Září 2018 v mateřské škole

17. 10. 2018

Měsíc září byl především adaptační. Děti se seznámily s prostředím třídy i celou budovou mateřské školy, novými kamarády i s novými paními učitelkami. Učili jsme se respektovat dohodnutá pravidla, spolupracovat, šetrně zacházet s hračkami a pomůckami i brát ohled na potřeby druhých a rozdělit se o hračku. Neopomenuli jsme ani dodržování správných hygienických zásad. Protože nám počasí přálo, trávili jsme většinu času na zahradě mateřské školy, kde si děti hrály na pískovišti, dováděly na kolech a odrážedlech. Kromě krásného počasí přineslo září i bohatou úrodu ovoce, a tak jsme společně upekli štrúdl. Nejstarší děti se kromě ovoce rostoucího u nás seznámily i s ovocem exotickým a své znalosti uplatnily při cestě ovocnou sazkou. Naši mateřskou školu navštívilo divadélko Šeherezáda s pohádkou O ježkovi Bodlináčkovi a jablíčku. Představení se dětem velmi líbilo.

Kateřina Hlaváčová, ZŘ MŠ

 

Náhledy fotografií ze složky Září 2018 v MŠ