Jdi na obsah Jdi na menu
 

Květen v MŠ 2018

6. 6. 2018

I v květnu nám počasí přálo a tak se předškolní děti mohly vypravit po stopách vody. Společně jsme z keramické hlíny vyrobili hrníček, který jsme umístili u nedaleké studánky U Brázdových. Cestou jsme si prohlédli i Kapli sv. Kříže a sklepení, kde byl původní pramen vody. U studánky ovšem naše dobrodružství neskončilo a pokračovali jsme až k přehradě, po které nás provedl pan Drexler. Děti měly možnost vidět žábu, raka i škeble a od pana hrázného se dozvěděly mnoho zajímavostí o vodě. O tom, co dokáže voda, jsme si povídali i ve třídě a nechybělo naše oblíbené experimentování. Děti se naučily novou písničku s názvem Bylo jedno paraplíčko, kterou zdramatizovaly a zahrály dětem z nejmladší třídy.

Kateřina Hlaváčová, zř.MŠ

 

Náhledy fotografií ze složky Květen v MŠ 2018