Jdi na obsah Jdi na menu
 

Červen v MŠ 2018

17. 6. 2018

       Měsíc červen pomalu zavírá vrátka za školním rokem a přináší nejedno dobrodružství. Hned 1. června navštívil naši mateřskou školu pan Kunc se svými dravci a sovami. Děti měly možnost si dravé ptáky nejen prohlédnout pěkně zblízka, ale také si je podržet a pohladit.

       Předškoláci se vypravili na výlet do Panského dvora v Telči, kde si vyhráli v herničce, viděli ukázku lezení na stěně a vychutnali si v cukrárně zmrzlinu. Děti z Kytičkové třídy společně se žáky 1. třídy základní školy se vypravili do Pohádkové říše Fábula v Kamenici, kde plnili nelehké pohádkové úkoly. Setkali se s čerty, vodnicí, ale i samotnou královnou této říše. Děti ze Sluníčkové třídy se vypravily podívat na farmu rodiny Hustákovy, kde si mohly, prohlédnou hospodářskou techniku, pohladit koťátka a projet na koníkovi, ani tento výlet nemohl být zakončen jinak než v cukrárně.

       Žáci 9. třídy si pro předškoláky připravili po vzoru televizní soutěže AZ kvíz zábavné úkoly a otázky, se kterými si naše děti hravě poradily. Pro všechny děti pak uspořádali na zahradě mateřské školy pohádkový les. Na děti čekala Maková panenka a Motýl Emanuel, dvojice kutilů Pat a Mat, Pejsek s Kočičkou, Křemílek a Vochomůrka, mořská panna, vodnice, rusalka a také Červená Karkulka s babičkou, vlkem a myslivcem.

       Cech klempířů, pokrývačů a tesařů kraje Vysočina věnoval mateřské škole zahradní domeček, který se stal u dětí velmi populární, a rády si v něm hrají.

       Naši předškoláci slavnostně ukončili projekt předškoláckých skupinek a získali symbolický klíč od školy. A jako pro budoucí prvňáčky pro ně bylo hračkou zdolat vrch Spravedlnost nebo delší vycházku do Hospodářského dvora v Bohuslavicích.

Kateřina Hlaváčová,zř. pro MŠ

 

Náhledy fotografií ze složky Červen v MŠ 2018