Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bramborový týden v MŠ

21. 10. 2016

Začal nám podzimní čas, proto jsme s dětmi z MŠ navštívili soukromého zemědělce pana Hustáka. Zde jsme se seznámili s odrůdami brambor, s jejich sběrem i zpracováním.  Pan Husták nám ukázal práci na nové třídičce brambor. Sami jsme si pak ve školce vyzkoušeli výrobu podzimních panďuláků a zvířátek z brambor, zeleniny a ostatních přírodnin. Myslím si, že se nám všem moc povedli. Zkoušeli jsme také jiné výtvarné techniky s bramborami, jako jsou například tiskátka a razidla. Naučili jsme se básničky, písničky i tanečky na téma brambora, skákali jsme v pytli, učili se s bramborami počty a podobně. Paní kuchařky nám ochotně uvařily každý den bramborovou dobrotu. smiley Šárka Kopřivová

 

Náhledy fotografií ze složky Bramborový týden v MŠ