Jdi na obsah Jdi na menu
 

Oslava 100 let vzniku ČSR

26. 10. 2018

Dnes 26. 10. 2018 proběhla oslava k 100 letům vzniku Československé republiky. Všichni žáci, učitelé a žáci z mateřské školy se sešli na školní zahradě, kde proběhlo slavnostní zasazení lípy na památku této události.

 

obraz-2---lipa-w.jpg

 

Společně jsme zazpívali za doprovodu houslí státní hymnu, následovalo společné fotografování s vlajkami před vyzdobenou školou.

 

spolecna-1.jpg

 

Tuto fotografii zasíláme do soutěže o zápis do Guinessovy knihy rekordů, kde se musí vyvěsit co nejvíce státních vlajek. Fotografování bylo o to zajímavější, že v tuto dobu probíhá celková rekonstrukce silnice před školou  a probíhaly zde práce. Dále následovalo vytvoření „živé“ vlajky, kdy se všichni žáci shromáždili do tvaru vlajky a nad hlavu zdvihli papíry příslušné barvy. Vznikla zajímavá fotografie, kterou si žáci užili. smiley

 

obraz-1---ziva-vlajka-w.jpg

 

Vojtěch Vrána, řš.

 

PS: Kdo by řekl, že se do obdélníku o rozměrech 6 x 4 metry vejde více než 150 dětí. smiley

 

Náhledy fotografií ze složky Oslava 100 let vzniku ČSR