Jdi na obsah Jdi na menu
 

Celoškolní projekt v 6. třídě - TU Bronislava Nechvátalová

20. 11. 2018

           Vyzdobili jsme si třídu vlajkami České republiky. Kreslení vlajek žáky doslova nadchlo a podařilo se jim vytvořit  přes 300 vlajek, kterými polepili okna a stěny třídy.      

           Zúčastnili jsme se sázení lípy na školní zahradě, za doprovodu houslí, na které hrála paní učitelka Jindřiška Šťastná, jsme si zazpívali naši státní hymnu. Potom jsme se přesunuli před budovu školy, kde žáci  za pomoci barevných papíru, které zvedli nad hlavu, vytvořili vlajku ČR.      

          Ve třídě jsme si povídali o významných osobnostech a událostech z historie naší země, které přispěly ke vzniku samostatného Československého státu.       

          V hodině anglického jazyka se žáci rozdělili do skupin, každá skupina si vybrala jedno město České republiky, o kterém jednoduchými větami v angličtině zpracovala informace z historie a současnosti. Popsala památky, které můžeme navštívit, a zajímavá místa ve městě. Celý plakát doplnila obrázky a fotografiemi.

Bronislava Nechvátalová