Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zážitkové dopoledne s drumbeny

27. 10. 2017

V pondělí 23. října 2017 naši školu navštívil pan Zdeněk Roller se svými drumbeny. Co je to drumben? Drumben je jednoduchý bicí nástroj, který je určený pro všechny věkové kategorie.

Každý žák se k takovému bubnu usadil a podle instrukcí pana Rollera hrál a bouchal. Žáci opakovali rytmy, tvořili své vlastní a dokonce v některých třídách byli schopni vytvořit rytmický řetěz. Po celou dobu 45 minutového vystoupení byli žáci zapojeni do programu a hravou formou rozvíjeli své sociální dovednosti, kreativitu, pozornost a soustředění. Po celou domu se pomocí drumbenů měli možnost seznámit s další dovedností, jak odbourat stres, vnímat sebe a své nálady a jak spolupracovat a komunikovat s ostatními.  

Na závěr vystoupení pan Roller žákům představil hudební nástroj australských domorodců didgeridoo. Ukázal dětem, že si ho mohou sami doma vyrobit buď z novodurové trubky, nebo papírového obalu od zářivky.

Dětem i vyučujícím se program velmi líbil. Proto se těšíme na další spolupráci s panem Rollerem a jeho drumbeny. smiley

 

Náhledy fotografií ze složky Zážitkové dopoledne s drumbeny