Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyhodnocení nejlepších reprezentantů školy 2017

3. 7. 2017

             Předposlední školní den proběhlo vyhlášení nejlepších reprezentantů naší školy. Všechny uskutečněné soutěže se rozdělily do dvou skupin. Na skupinu vědomostní a sportovní.

V uplynulém školním roce se naši žáci účastnili 15 vědomostních soutěží. Jednalo se především o Olympiády s okresní účastí. Jejich předzvěstí je školní kolo.

               Mimo vědomostních soutěží jsme se také zúčastnili výtvarných soutěží, kde jsme obsadili přední místa. Například v mezinárodní soutěži Krásná jako kvítka získala Natálie Soukopová diplom a její práce je vystavena v Havířově. Petr Ontolčík, žák třetí třídy, vyhrál výtvarnou soutěž Požární ochrana očima dětí. Tutéž soutěž vyhrála v jiné věkové kategorii opět Natálka Soukopová z šesté třídy, na druhém místě se umístila Sára Tomancová ze 7. třídy a na třetím místě se umístila Nikola Štanclová z 8. třídy. To je úspěch obrovský a já žákům gratuluji k tak skvělým výsledkům.

               Mezi největší bojovníky vědomostních soutěží patří Terezie Pátková, která se účastnila 3 vědomostních a 4 sportovních akcí, dále Josef Tomek, který se účastnil 4 vědomostních soutěží a vítězem pro tento školní rok se stal Vojtěch Šťastný, který se účastnil hned 5 soutěží – Biologická olympiáda – školní kolo, Biologická olympiáda – okresní kolo, Olympiáda z anglického jazyka a matematických soutěží Pythagoriáda – školní kolo a Pythagoriáda – okresní kolo.

               Sportovních soutěží se naše škola účastnila celkem osmi. Převážná část byla regionální a uskutečnila se v Telči nebo v Třešti. Zde jsme jako škola nedosáhli vysokého umístění. Většinou jsme obsazovali poslední místa. Není to ale tím, že by naši žáci neuměli sportovat, je to tím, že s počtem 155 žáků nemůžeme konkurovat školám s počtem žáků více než 400.

               Všech sportovních akcí se účastnilo dohromady 40 žáků. Když vezmeme pořadí podle počtu sportovních akcí, tak 5 soutěží se účastnili žáci: Tomáš Štancl, Petr Doležal, Tomáš Kosorín, Vojtěch Fuňák, Jan Novotný a Jakub Pačanda. 6 soutěží se účastnil Filip Dejmek. A nejlepšími sportovními bouráky naší školy se stávají Tomáš Brychta a Daniel Novák.

               Individuálních sportovních akcí se během roku moc nekoná. My jsme se účastnili atletiky v Třešti 28. 6. 2017. Reprezentovalo nás 22 žáků. Zde jsme dosáhli pěkných výsledků. Mezi nejzdařilejší patřily výsledky žáků: Petr Doležal – 3. místo ve skoku do dálky, Terezka Pátková – 2. místo ve skoku do výšky a nejlepší výsledek patří Terezii Pachrové, která se umístila na prvním místě ve skoku do dálky. Dá se říci, že porazila všech pět škol, které se atletiky účastnily. Moc gratuluji.

               Soupis a vyhodnocení všech vědomostních a sportovních akcí je přiložen v dokumentu.

               Rád bych poděkoval všem žákům za reprezentaci školy a dále všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci soutěží a bez jejichž pomoci by to prostě nešlo. Děkuji a přeji krásné prázdniny a dovolené.

Účast na vědomostních a sportovních akcích 2016-17.pdf