Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turnaje asociace školních sportovních klubů

10. 2. 2020

PRVNÍ TURNAJ AŠSK V JIHLAVĚ ÚSPĚŠNÝ

Dne 28. listopadu se žáci naší školy zúčastnili v Jihlavě florbalového turnaje pořádaného v rámci AŠSK (Asociace školních sportovních klubů), do kterého byli letos poprvé přihlášeni. Vzhledem k počtu zúčastněných týmů (celkem se do turnaje přihlásilo 19 školních týmů, hrálo se současně na 4 místech) brali naši žáci účast v turnaji jako velkou výzvu. Není divu, turnaje se účastnilo hned několik jihlavských sportovních škol a i většina ostatních škol se počtem žáků nemohla s tou naší rovnat.

Náš tým reprezentovali následující žáci: Samuel Richtr a Matyáš Habermann (brankáři); Matouš Dvořák a Martin Petříček (obránci); Adam Čermák, Lukáš Jelinek, Filip Mařík a Zdeněk Strakoň (útočníci).

Ve skupině jsme měli žáky z Gymnázia Jihlava (v tomto prvním zápasu jsme po ubojovaném a překvapivém průběhu vyhráli 2:1 – oba góly dal Adam Čermák), následoval zápas s žáky ZŠ Brtnice (po nesmělém začátku se nakonec prosadili Matouš Dvořák, Lukáš Jelinek a opět Adam Čermák, a tak jsme mohli slavit vítězství 3:0). Po dvou dobře odehraných zápasech jsme si byli vědomi síly zbylých dvou soupeřů – ZŠ Demlova a ZŠ Rošického Jihlava. A tak jsme do třetího zápasu se ZŠ Demlova vstoupili aktivně a díky skvělému týmovému výkonu a dvěma přesným trefám Adama Čermáka zvítězili i proti Demlovce 2:1 (byť jsme se až do konce museli strachovat o výsledek). Po 3 vítězstvích tak byl poslední zápas naprosto nečekaně přímým soubojem se ZŠ Rošického o vítězství ve skupině a o postup do finále okresního kola. A stejně nečekaný byl i průběh zápasu, protože jsme proti favoritovi vedli po brzkém gólu Lukáše Jelinka 1:0. V dalším průběhu utkání se kvalita soupeře ze sportovní školy ukazovala, byť naši žáci hrozili z nebezpečných protiútoků a mohli několikrát navýšit svůj náskok. A tak bohužel po vyrovnávací brance přišlo 30 sekund před koncem potrestání chyby našich (do té doby prakticky bezchybných) obránců a těsná prohra 2:1. Bezprostřední zklamání bylo velké, ale po vyhlašování výsledků nakonec přišla zasloužená radost, protože v celkovém součtu naši žáci obsadili konečné 5. – 8. místo z 19 týmů účastnících se turnaje. Za skvělou reprezentaci školy jim tak patří velký dík!

 

DRUHÝ TURNAJ AŠSK V JIHLAVĚ JAKO DOBRÁ ZKUŠENOST PRO NEJMLADŠÍ FLORBALISTY

Na 5.2.2020 bylo naplánováno okresní kolo florbalového turnaje mladších žáků pořádaného v rámci AŠSK v Jihlavě. I přesto, že kvůli účasti na lyžařském kurzu chyběla podstatná část florbalového týmu mladších žáků, vydali jsme se s narychlo poskládaným týmem na turnaj. Nutno podotknout, že i přes hodně improvizovanou soupisku nepodali naši žáci vůbec špatný výkon, byť výsledkově to mohlo být lepší. Tým tvořili tito hráči: Brankář - Filip Kasáček (6. třída), obrana – Jiří Kopet, Šimon Hájek (oba 7. třída), Filip Trojan, Ondřej Jahoda (oba 6. třída), útok – Michal Kopřiva (7. třída), Adam Hrubý, Jiří Kasáček (oba 6. třída), náhradník – Ondřej Čurda (6. třída). Naše skupina hrála na ZŠ Seifertova a to spolu s týmy ze ZŠ Křížova, ZŠ Dolní Cerekev a s domácí ZŠ Seifertova. První dva zápasy pro náš tým vyznívaly lépe, měli jsme střeleckou i herní převahu, bohužel jsme pohořeli na neproměňování šancí a oba zápasy (se ZŠ Křížova a ZŠ Dolní Cerekev) jsme prohráli shodně 1:2. Oba góly zařídil Michal Kopřiva. Poslední zápas se suverénní ZŠ Seifertova už byl tak ve znamení boje o samotnou čest týmu (Seifertova měla totiž za sebou vítězné zápasy v poměru 16:0 a 11:0), a i když nelichotivých 10:0 bylo jen potvrzením nelítostného boje obra s trpaslíkem, bylo v danou chvíli radostným výsledkem, protože byl náš tým potupen nejnižším počtem gólů ze zbylých 3 škol (ZŠ Seifertova se navíc později ukázala jako celkový vítěz celého okresního kola a postupuje do kola krajského). Za reprezentaci školy tak patří žákům velký dík a doufám, že nabyté zkušenosti nám pomůžou příště slavit lepší úspěch.

 

84042423_321995348738711_6993158140388704256_n.jpg

 

Dominik Habermann