Jdi na obsah Jdi na menu
 

Školní výlet 4. + 5. třídy

3. 6. 2019

            Ve středu 29. 5. 2019 za deštivého rána jsme se vydali na školní výlet.

            Naše cesta vedla nejprve na bizoní farmu Rožnov, blízko Českého Rudolce. Protože však stále pršelo, bizonů jsme si moc neužili a pospíchali jsme dále na hrad Landštejn. Zde už naštěstí přestávalo pršet a tak jsme si mohli vychutnat vyhlídky do okolní krajiny z hradní věže a pořádně si prohlédnout všechny přístupné prostory hradu. Pak naše cesta pokračovala dále do Slavonic. Asi nejvíc jsme se všichni těšili na návštěvu slavonického podzemí.

             Když jsme se všichni krásně „vymódili“ do holinek, gumáků a pláštěnek, vydali jsme se s průvodkyní do podzemí. Cesta, ač byla dlouhá jen asi 150 metrů, byla pro nás velmi dobrodružná a místy i docela těžká, protože prostory byly velmi nízké a úzké. Ale všichni jsme to nakonec zvládli.

            Dále naše putování pokračovalo pro změnu do výšek. Vystoupali jsme na městskou věž, odkud byl krásný výhled na slavonické náměstí, do okolních vesnic a okolní krajiny. Také jsme si zde mohli prohlédnout zajímavou výstavu hodin vyrobených z LP desek.

            Na závěr našeho putování jsme se jeli podívat do pevnostního areálu na bunkry, které byly součástí opevnění budovaného na obranu naší vlasti před 2. světovou válkou. To už svítilo sluníčko a dokonce jsme našli i houby.

            Všichni jsme se spokojeně vraceli domů a všem se nám výlet velmi líbil.

                                                                       Zapsala Jana Šimková, tř. uč. 4. třídy

 

Náhledy fotografií ze složky Školní výlet 4. + 5. třídy