Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rodičovské schůzky 2016/17

12. 4. 2017

           Děkuji všem rodičům, kteří se účastní rodičovských schůzek. Je důležité, abychom společně byli v kontaktu a mohli pomoci Vašim dětem. Osobní kontakt je vždy lepší a můžeme se snáze domluvit, co Vaše dítko tíží, co mu jde nebo na čem a jakým způsobem potřebuje zapracovat.

           Některé rodiče jsme ve škole ještě neviděli, i když mají děti na druhém stupni. Z přiložené tabulky je patrné, že asi třetina rodičů se informačních schůzek neúčastní. Je velice obtížné směrovat žáka k plnění povinností a něco ho naučit, když doma na tom problému nepracuje. Přitom je to tak jednoduché, přijít do školy, promluvit si s třídním učitelem nebo s výchovným poradcem, poté přijít domů a věnovat se svému dítěti pravidelně. Situace se může zlepšit velice rychle, jak ukazuje současná praxe.

          Máme žáky, jejichž stav byl dost znepokojivý, špatná komunikace (mnohdy jsme od nich neslyšeli jediné slovo za měsíc), známky hrozné, nebyli zde spokojeni a já se tomu ani nedivím v jejich situaci. Nicméně jsme s rodiči nakonec našli společnou řeč a situace se dramaticky mění. Žák nejde do školy stresovaný tímto problémem a najednou vidím, že se hlásí, usměje se... je vidět celkové zlepšení. Apeluji tedy na Vás, účastnite se informačních odpolední, možná budete překvapeni.

          Pokud Vám nevyhovují termíny nebo čas informačních schůzek, není nic jednoduššího, než k nám do školy zavolat a domluvit si schůzku osobně. Vždy se Vám budeme věnovat. Spokojenost a výsledky našich žáků = Vašich dětí nám nejsou lhostejné.

          Rádi Vás zde uvidíme, ničeho se nemusíte obávat.  smiley

Vojtěch Vrána, řš.

 

rodice-na-inf-odpolednich-2016-17---komplet.jpg