Jdi na obsah Jdi na menu
 

Publicita pro projekt IROP - spolupráce škol

11. 6. 2019

           Ve čtvrtek 6. června se uskutečnilo již druhé setkání žáků 8. tříd partnerských základních škol na dačickém gymnáziu. I toto setkání proběhlo v učebnách cizích jazyků vybavených technologií Robotel v rámci projektu iRop. Připravená byla ukázka práce s rozšířenou realitou s využitím školních iPadů a hodina angličtiny na multimediálních zařízeních. A protože prázdniny už visí ve vzduchu, společným jmenovatelem jednotlivých činností se staly „Holidays“.

          Z množství aktivit, které software Robotel nabízí, si žáci tentokrát vyzkoušeli především mluvení – procvičování výslovnosti a nahrávání vlastního jazykového projevu. Seznámili se také s testováním prostřednictvím webové stránky Socrative.com, na níž vyplňovali prázdninový kvíz v anglickém jazyce. Ohlasy návštěvníků byly vesměs pozitivní: „Bylo to dobré, bavilo mě to, jsou to zajímavé aplikace pro naučení se anglicky.“ Anebo: „Překvapilo mě, že práce s tablety může být zajímavá i u jiných činností než hraní her.“ Či do třetice: „Líbil se mi ten test na konci, že nemusíme psát testy na papír, ale takhle na počítači.“