Jdi na obsah Jdi na menu
 

Psychiatrická léčebna Jemnice

15. 5. 2017

19. 4. 2017 žáci 6. a 7. třídy v rámci předmětu Vkz navštívili psychiatrickou léčebnu v Jemnici, která se kromě léčby psychických nemocí zabývá i léčbou lidí se závislostmi na alkoholu, drogách a patologickém hráčství.

Po prohlídce zařízení a seznámení s běžným denním chodem léčebny nám primářka MUDr. Věra Benešová připravila přednášku o již zmíněných závislostech a jejich léčbě. Následovala beseda se dvěma klienty, kteří se léčí z drogové závislosti. Dětem řekli svůj životní příběh a varovali je před užíváním drog. Závěrem se žáci mohli zeptat na to, co je zajímá.

Žáci velmi ocenili otevřenost a upřímnost, s kterou se nám klienti svěřili se svým životním příběhem a přáli jim, aby vyhráli boj se svou závislostí a nemuseli se do léčebny již nikdy vracet.

Ivana Misařová, Jana Šimková, Markéta Veselá