Jdi na obsah Jdi na menu
 

Projekt 72 hodin

9. 9. 2016

Vážení návštěvníci webových stránek,

naše škola se přihlásila do projektu 72 hodin, který v České republice probíhá již pátým rokem. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi, spolky nebo podnikateli v obcích.

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Více o projektu naleznete na webu www.72hodin.cz.

Náš projekt byl zaregistrován v kategorii příroda pod názvem: „Sběr kaštanů“. Sběrným místem je naše škola. Projekt je otevřený. To znamená, že se do něj může zapojit kdokoliv (děti, jejich rodiče, obyvatelé obce …) každý, kdo má rád přírodu a není mu lhostejný osud zvířat. I vy můžete pomoc přežít zimu zvířátkům v lese. Nasbírané kaštany předáme místnímu mysliveckému spolku.

Přímý odkaz na projekt je https://www.72hodin.cz/2016/projekty/sber-kastanu.

Kaštany nám můžete nosit do školy. Sběr proběhne v pátek 14. října od 7.15 do 14.30 hodin ve vestibulu školy. Noste je v pytlících se jménem a uvedenou hmotností.

Odměnou Vám bude příjemný pocit, že jste vykonali něco dobrého pro lesní zvěř, která v zimě trpí nedostatkem potravy.

Předem všem dárcům děkujeme. smiley     Bronislava Nechvátalová