Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přednáška Policie ČR

27. 11. 2017

Ve středu 22. listopadu 2017 navštívily naši školu dvě policistky z Jihlavy, které uspořádaly dětem přednášku. Děti byly rozdělené do čtyř skupin.

První skupina (1. – 3. třída) měla přednášku složenou z několika příběhů. Příběhy měly různá témata. (Zůstal jsem sám doma, Nebezpečné věci v domácnosti, Chování na ulici, Když hlídá starší sourozenec, Doprava, Důležitá telefonní čísla, když se ztratíš). Dětem se příběhy moc líbily.

Druhá skupina (4. a 5. třída) měla svou přednášku zaměřenou na to, jak reagovat v různých životních situacích. Tato přednáška se dětem tolik líbila, že se jim ani nechtělo z hodiny odejít.

Poslední dvě skupiny (6. a 7. třída a 8. a 9. třída) měly téma stejné zaměřené na trestní odpovědnost a drogy. V úvodu hodiny policistky seznámily žáky prostřednictvím krátkého videa s Policií ČR kraje Vysočina, aby věděly, jaké jednotky vlastně v kraji Vysočina slouží. Dále jim byla vysvětlena jejich trestní odpovědnost, která přichází s dovršením 15 let. Poslední část byla zaměřená na prevenci užívání drog, kde měli žáci možnost zhlédnout mnoho reálných fotografií z vyšetřování.

Hana Petrů, zř.

 

Náhledy fotografií ze složky Přednáška Policie ČR