Jdi na obsah Jdi na menu
 

Plenér - kurz malby

24. 5. 2019

           Plenér ve výtvarném umění znamená malování krajin nebo i vystavování soch a uměleckých předmětů venku, „na vzduchu“ (francouzsky en plein air).

           O djet jen malovat, byl nápad, který zaujal 15 žáků (3 kluky, 12 holek) ze 7. – 9. třídy.

           Zajistili jsme ubytování, odvoz, jídlo a na úvod či inspiraci výstavu obrazů malířky Křenkové. Počasí se však objednat nedá. Pršelo nám první a třetí den. A tak nás místo chatek nastěhovali do ubytovny s velkou společenskou místností, kuchyňkou a francouzskými dveřmi na terasu s výhledem do lesa.
           Na procházkách mezi dešti jsme si všímali přírodních zvláštností, které se dají namalovat… Druhý den plenéru, když nepršelo, jsme konečně malovali venku. Na výsledek se podívejte do fotogalerie.
          Jako bonus večer na odreagování od dlouhého sezení a soustředění se, jsme si procházku přírodou obohatili stezkou odvahy na obojetný způsob. Půlka dětí připravila jednu, druhá polovina dětí připravila druhou. Obě skupiny vytvořily i strašidelné kulisy (padající panenka, viselec, vystřelující větev, kostýmy) včetně hudební skřekovité atmosféry.
Kdo si myslel, že se bude bát, šel ve dvojici, a pak statečně říkal, že měl jít sám…
          Plenér měl u dětí úspěch a rády by příští rok jely znovu.

L. Ampapová, M. Skalická

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plenér