Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pasování na čtenáře 2018

5. 6. 2018

Dne 5. 6. 2018 Místní knihovna Nová říše ve spolupráci se ZŠ a MŠ Nová Říše uspořádala Pasování na čtenáře . Pasování se zúčastnili všichni prvňáčci, král s královnou, někteří rodiče, paní učitelka a paní knihovnice.
Každé dítě přečetlo formou hlasitého čtení dva řádky ze slabikáře a jednu větu neznámého textu. Dále slavnostně slíbilo králi Knihoslavovi I., že bude pilně číst a všechny knihy opatrovat jako nejvzácnější poklad. Král Knihoslav I. daroval dětem jejich první knihu a pasovací listinu. Rodiče mohli posoudit plynulost četby a správnou výslovnost v kontextu třídy. Rodičům byl předán seznam tipů na doporučenou četbu, ukázky záznamů o knize a bylo jim doporučeno, proč je důležité děti motivovat ke čtení. Na závěr slavnosti si všechny děti pochutnaly na sladké odměně (paní knihovnice upekla dort).

Martina Skalická

 

Náhledy fotografií ze složky Pasování na čtenáře 2018