Jdi na obsah Jdi na menu
 

Olympijské hry - vlastenectví

12. 4. 2018

       V letošním roce proběhly ZOH a my jsme se o ně také zajímali. Nejdříve jsme se podívali na krátký film o vzniku a historii OH. Pak jsme se ve čtení dověděli, jaké jsou symboly OH, poznali jsme, jakou barvu mají olympijské kruhy a co znamenají. Nakreslili jsme si zimní sporty na OH, maskota ZOH a vyrobili jsme si olympijskou pochodeň. Vypracovávali jsme různé pracovní listy s olympijskou tématikou. Víme, kolik českých sportovců se her zúčastnilo a kolik bylo vyrobeno medailí. V průběhu her jsme fandili všem našim sportovcům a sledovali jsme jejich výsledky. Všech 7 medailí nás potěšilo. Nejvíce jsme drželi palce Ester Ledecké. Sledovali jsme hokejový zápas a mohutně jsme fandili. Bohužel, naši hokejisté nezabodovali. Už víme, že ZOH uvidíme zase za 4 roky. Za dva roky budeme fandit našim sportovcům na LOH.

Žáci 2. a 3. třídy, vyučující Markéta Veselá a Ivana Misařová

 

Náhledy fotografií ze složky Olympijské hry - vlastenectví