Jdi na obsah Jdi na menu
 

Olympiáda z dějepisu 2018

11. 12. 2018

          Na konci listopadu proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády. Do olympiády se přihlásilo celkem 10 dobrovolníků z 8. a 9. ročníku, kteří se pokusili poprat s dějepisnými otázkami, které byly letos zaměřeny na téma cestování (Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace). Z celkových možných 70 bodů získali celkem 4 žáci potřebných 60 % bodů k tomu, aby se stali úspěšnými řešiteli školního kola. Byli to: Zdeněk Strakoň (8.třída) - 42 bodů; Ondřej Málek (9. třída) - 47 bodů; Vojtěch Pátek (9. třída) - 48 bodů; a nejlépe dopadl Lukáš Houzar (9. třída), který získal celkem 52 bodů. Svými výsledky si dva nejlepší řešitelé zajistili účast v okresním kole. Všem zúčastněným děkuji za aktivní přístup v dějepise.

 


VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA
DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

 

JMÉNO

TŘÍDA

POČET BODŮ

UMÍSTĚNÍ

Lukáš Houzar

9.

52 bodů

Postup do okresního kola

Vojtěch Pátek

9.

48 bodů

Postup do okresního kola

Ondřej Málek

9.

47 bodů

Úspěšný řešitel

Zdeněk Strakoň

8

42 bodů

Úspěšný řešitel

Tomáš Kosorín

9.

38 bodů

Účastník

Zuzana Jahodová

8.

34 bodů

Účastník

Karina Linhová

9.

31 bodů

Účastník

Matěj Sobotka

8.

24 bodů

Účastník

Jan Rosol

8.

22 bodů

Účastník

Anna Volfšicová

8.

17 bodů

Účastník

 

 

 

 

 

Mgr. Dominik Habermann