Jdi na obsah Jdi na menu
 

Okresní kolo olympiády z Čj 2019

31. 1. 2019

           V pondělí 28. ledna 2019 se v Jihlavě uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu jeli reprezentovat dva žáci 9. třídy Adéla Mouricová a Vojtěch Šťastný.

           Olympiáda v českém jazyce je předmětová soutěž pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu.

           Účast v soutěži je dobrovolná. Zadané úkoly řeší soutěžící samostatně pod dohledem pedagoga v časovém rozpětí - gramatika do 60 minut, sloh do 60 minut, utajení textů úloh je nezbytnou podmínkou regulérnosti soutěže, úkoly jsou řešeny anonymně (tj. pod přiděleným číslem).

           Vojta se umístil na krásném 6. – 10. místě (všichni ostatní soutěžící obdrželi stejný počet bodů) a Adélka na místě 43.

Oběma děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výsledkům. Mám z Vás velkou radost. smiley

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Mgr. Hana Petrů