Moštování 2019

14. 11. 2019

Ve středu se žáci 1., 2. a 3. třídy podívali do moštárny. Sledovali proces výroby jablečného moštu. Pan Pospíchal dětem vysvětlil výhody moštování a podrobně jim popsal postup. Pan Hruška dětem ukázal, co zbyde po moštování a jak se dál se zbytky nakládá. Děti měly možnost mošt ochutnat a také si ho odnesly ve vlastních PET lahvích. Děkujeme oběma zahrádkářům za umožnění této akce. I když nám počasí nepřálo, všem dětem se moštování líbilo. Návštěvu moštárny jsme absolvovali již loni, letošní akce byla novinkou pro žáky 1. třídy. Děti své dojmy a zážitky vyjádřily ve výtvarné výchově.

I. Misařová, M. Veselá, L. Cvanigová

Náhledy fotografií ze složky Moštování 2019