Jdi na obsah Jdi na menu
 

Matematická olympiáda - okres

13. 4. 2016

5. dubna se konalo v Jihlavě okresní kolo matematické olympiády. I v této soutěži jsme měli několik zástupců. Ze šesté třídy nás reprezentoval Vojta Šťastný, ze sedmé třídy Ája Šimková a Terka Pátková. Za osmý ročník Terezka Pachrová. Naše řady měl rozšířit ještě Peťa Doležal z osmého ročníku, ale zdravotní problémy si nevybírají. K účasti na okresním kole matematické olympiády bylo zapotřebí vypočítat samostatně alespoň 4 značně obtížné příklady z 6 zadaných. Už jen postup do okresního kola je úspěch. V Jihlavě se soutěže účastnilo celkem 104 žáků z 13 základních škol a dvou gymnázií. Nejlépe se ve své kategorii Z7 umístila Terka Pátková. Z 33 účastníků se umístila na 12 místě. To je perfektní výsledek. Ája Šimková se umístila v téže kategorii na krásném 17 místě. Terezka Pachrová se umístila a Vojtovi Šťastnému to moc nevyšlo, ale to nevadí, zkušenost to je dobrá. Moc gratuluji a těším se na další spolupráci při matematických soutěžích. Děkuji Vám za účast a vzornou reprezentaci školy. wink Vojtěch Vrána řš