Jdi na obsah Jdi na menu
 

Krajské setkání Rady žáků

9. 6. 2016

Ve středu 8. 6. 2016 se členové Rady žáků účastnili konference žákovských parlamentů v Jihlavě. Té se zúčastnily žákovské parlamenty z 25 škol a 4 krajů ČR. Celkem asi 250 žáků. Po práci ve skupinách představili účastnící v patnácti prezentacích nejvydařenější akce uplynulého školního roku. To pro nás bylo velice přínosné. Máme nyní novou inspiraci, jaké akce pořádat ve škole. Nejvíce se naší Radě žáků líbil tzv. Den naruby. V ten den se prohodí role ve škole. Učitelé zasedají do lavic a někteří žáci si vyzkouší roli učitele a učí. Aby se dostalo na všechny, tak navíc do školy přijdou holky v klučičím oblečení a kluci v holčičím. Již jen při prezentaci byla zábava. Naši žáci – zástupci 5. – 7. třídy (ostatní byli na školním výletě) - presentovali Vánoční den. Nové informace pro koordinátory školních parlamentů přijel představit Jaroslav Novák z celorepublikové centrály CEDU v Praze. Celou akci zorganizovala ZŠ Dobronín, které tímto děkujeme. Podrobnější informace a další fotky najdete na stránkách ZŠ a MŠ Dobronín. Pokud Vás Rada žáků naší školy zaujala více, podívejte se na zápisy z pracovních schůzek. Rada žáků.

Vojtěch Vrána

 

Náhledy fotografií ze složky Krajské setkání Rady žáků