Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jak se dělá divadlo

19. 11. 2019

          Ve středu 13. listopadu navštívili žáci 2. a 3. třídy Horácké divadlo v Jihlavě. Program se jmenoval „Poprvé v divadle aneb Jak se dělá divadlo“. Na začátku prohlídky dostali všichni žáci svůj vlastní divadelní zápisník „Jak se dělá divadlo“, z nějž se dozvěděli, jaké všechny profese (umělecké i řemeslné) tvoří divadelní představení. Během prohlídky divadla žáci sami vymysleli a oživili svého hrdinu, navrhli mu kostým a vymysleli jeho příběh. Tento příběh si pak společně s herci zahráli. Vyzkoušeli si práci režiséra, dramaturga, herce, osvětlovače, rekvizitáře, kostýmního výtvarníka a dalších důležitých profesí, které stojí za vznikem jedné divadelní inscenace. Divadlem nás provázela dramaturgyně Barbora Jandová a herci Jakub Škrdla a Zdeněk Stejskal. Všichni jsme si takové seznámení s divadlem moc užili.
                                                                    

I. Misařová a L. Cvanigová

 

Náhledy fotografií ze složky Poprvé v divadle