Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jak ochraňovat planetu

1. 11. 2018

           Jak ochraňovat naši planetu i malými ručičkami se 1. 11. v dopoledních hodinách dozvěděli žáci první a druhé třídy ve školícím centru ESKO-T v Třebíči. Děti se tento den učily mimo svoji třídu v jiné učebně, v jiném městě, s jinou paní lektorkou. Vzorně se hlásily a kromě zvědavosti a překvapení projevily i zájem. Autobus nás bezpečně odvezl i přivezl. Cestou ze školícího centra se také navštívila skládka odpadu v Petrůvkách. Tam si všichni ověřili, jak funguje třídění odpadů doopravdy ve skutečnosti. Největší dojmy v dětech zanechalo společné zvážení na váze pro nákladní
auta. (Hádejte, kolik váží dvě třídy dohromady?) Zajímavé byly žížaly v kompostníku v učebně. Děsivé bylo ruční (rukama v rukavicích) třídění odpadu na pásu. Užitečné bylo dozvědět se, jak se chovat zero waste (bez odpadu).

Mgr. Iva  Misařová, Mgr. Martina Skalická

 

Náhledy fotografií ze složky Jak ochraňovat planetu