Jdi na obsah Jdi na menu
 

Florbal - Třešť

25. 3. 2019

V Třešti opět na bedně!

28. února se žáci naší školy účastnili regionálního turnaje ve florbalu starších žáků, který tradičně pořádá ZŠ Třešť. Po loňském úspěchu našich florbalistů byla vize umístění jasná – potvrdit zlepšující se sehranost našich žáků a obsadit i letos na turnaji dobré umístění. Náš tým měl před sebou 5 těžkých zápasů, s kterými si v konečném součtu bodů poradil obstojně. V sestavě se objevili následující hráči: v brance se vystřídali Dan Novák a Veronika Kopetová (oba 9. třída), obranu tvořilo trio zkušených obránců Matouš Dvořák (8. třída), Jakub Pačanda (9. třída) a Martin Petříček (7. třída), o pozici tvořivého středního útočníka se zodpovědně starali Samuel Richtr a Adam Čermák (oba 8. třída) a do speciální útočné formace je doplňoval Lukáš Kazda (8. třída). Druhý útok tvořilo duo Martin Štěpán (9. třída) a Lukáš Jelínek (7. třída). V roli hrajícího náhradníka se představil Zdeněk Strakoň (8. třída).

Výsledky po 3 odehraných utkáních hovořily jasně: prohra s Třeští (0:3), vybojovaná výhra nad Gymnáziem Telč (3:2), ve které rozhodl gólem několik sekund před koncem Samuel Richtr a výhra nad ZŠ Hradecká Telč (2:0), tedy poslední 2 zápasy byly pro umístění zásadní, v případě výhry nad ZŠ Masarykova mohli žáci pomýšlet na nejvyšší umístění. Bohužel jedna chyba v rozehrávce a zároveň neschopnost trefit bránu nebo prostřelit soupeřova brankáře znamenala pro tým prohru 0:1. Poslední zápas byl nakonec zápasem o všechno – výhra znamenala umístění „na bedně“, prohra předpokládanou nevděčnou bramborovou medaili. A tak vítězství 2:0 nad týmem ZŠ Batelov bylo dobrou tečkou za průběhem celého turnaje.

 

SESTAVA

Brankáři – Dan Novák, Veronika Kopetová
Obrana – Matouš Dvořák, Jakub Pačanda, Martin Petříček
Střed – Samuel Richtr
1. Útok – Adam Čermák, Lukáš Kazda
2. Útok – Martin Štěpán, Lukáš Jelínek

 

STŘELCI

Martin Štěpán – 1 gól
Lukáš Kazda – 1 gól
Adam Čermák – 2 góly
Samuel Richtr – 3 góly

 

BRANKÁŘI

Veronika Kopetová – 3 zápasy/ 3 góly
Daniel Novák – 2 zápasy/ 3 góly

Díky patří všem za skvělou reprezentaci školy, užil jsem si to s vámi! smiley

Dominik Habermann

 

Náhledy fotografií ze složky Florbal - Třešť