Jdi na obsah Jdi na menu
 

Exkurze do třebíčské firmy Esko-T

2. 5. 2016

V pátek 29. 4. 2016 žáci 7., 8. a 9. třídy navštívili třebíčskou firmu Esko-T, která se zabývá svozem, tříděním, dalším zpracováním a skládkováním odpadů. Exkurze začala přednáškou o odpadech. Následovala prohlídka haly, kde se třídí plasty a papír, který se následně lisuje do balíků o hmotnosti asi 250 kg. Vytříděný a slisovaný odpad se odváží nákladními vozy do firem, které materiál recyklují a vyrábí z něj nové zboží. Na závěr jsme se jeli podívat na nedalekou skládku odpadů do Petrůvek. Po navezení odpadů je skládka zakonzervovaná a krajina nad skládkou se zrekultivuje. Plyn ze skládky se využívá k výrobě elektřiny. V blízkosti skládky se zpracovává také velkoobjemový odpad a bioodpad. Naše škola již několik let třídí odpad a organizuje soutěž ve sběru druhotných surovin. Doufáme, že exkurze byla motivací pro žáky, kteří se do soutěže ještě nezapojili. Bronislava Nechvátalová

 

Náhledy fotografií ze složky Exkurze do třebíčské firmy Esko-T