Jdi na obsah Jdi na menu
 

Exkurze do Prahy

23. 4. 2019

           Žáci 8. a 9. třídy navštívili 3.4.2019 Prahu. Prohlédli si nově opravené Národní muzeum, Václavské náměstí se sochou sv. Václava na koni od J. V. Myslbeka, v Lucerně viděli zavěšeného obráceného koně, na kterém sedí sv. Václav od provokativního moderního sochaře Davida Černého. Dále prohlídka Prahy pokračovala přes Staroměstské náměstí s orlojem, živými sochami, Týnským chrámem, Karlovou ulicí na Karlův most a Malostranské náměstí. Tady nás čekala prohlídka Poslanecké sněmovny včetně návštěvy hlavního jednacího sálu (viz. foto). Pak už naše cesta vedla na Pražský hrad. Zakončili jsme exkurzi jízdou metrem na Florenc. Počasí nám přálo, bylo teplo a děti byly moooooc hodné! Tak co myslíte, líbilo se nám v Praze?

 

vylet-praha.jpg

 

Dominik Habermann