Exkurze - planetárium + Anthropos

19. 11. 2019

Každé dva roky jezdí naše škola na exkurzi do planetária na výukové programy o vesmíru, Slunci, hvězdách a planetách. Doplňujeme si tak nové poznatky k učivu v přírodovědě.

Letos právě nastal ten čas a žáci 4. a 5. třídy se vydali 15. 11. 2019 na exkurzi.

Nejprve jsme zhlédli velmi zajímavý výukový program o naší sluneční soustavě. Všichni jsme byli na hodinu součástí vesmíru, chodili jsme po planetách a létali vesmírem. Všem se nám to moc líbilo a byl to úžasný zážitek.

Pak jsme se vydali do anthroposu, kde jsme si prohlédli spoustu archeologických vykopávek, které nás seznamují s vývojem člověka a jeho způsobem života. Zde se nám asi všem nejvíce líbil obrovský mamut v životní velikosti.

Oba programy určitě obohatily naše vědomosti a rozšířily nám naše znalosti.

Zapsala J. Šimková

Náhledy fotografií ze složky Exkurze - planetárium + Anthropos